#FakeHunter Challenge - Fake News Alert

Podejmij wyzwanie i dołącz do walki z fake newsami, tworząc sieć bez ściemy. Ty też masz wpływ na to, co czytają inni.

WYNIKI KONKURSU

#FakeHunter Challenge/Fake News Alert

Poznajcie zwycięzców #FakeHunter Challenge/Fake News Alert - konkursu, który odbył się w terminie 21-22 kwietnia. W ciągu 2 dni rywalizacji, napłynęło ponad 700 zgłoszeń! Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody!

o projekcie

WYNIKI KONKURSU

#FakeHunter Challenge - Fake News Alert

Zwycięzców #FakeHunter Challenge - Fake News Alert poznamy 28 kwietnia 2023 roku.

o projekcie

EKSPERCKIE SPOTKANIA PAP

Wojna informacyjna w sieci - jakie przekazy propagandowe i dezinformacyjne stosują Rosjanie i jak się przed nimi bronić? Kto wygrywa tę wojnę w sieci?

Zapraszamy na cykl interesujących rozmów i debat transmitowany live na https://fake-hunter.pap.pl/challengeVII. Wśród rozmówców będą: dziennikarze, korespondenci zagraniczni, analitycy i eksperci zajmujący się sprawami międzynarodowymi oraz weryfikacją informacji. Będziemy rozmawiać m.in. o dezinformacji inspirowanej i prowadzonej przez Kreml, propagandzie rosyjskich władz skierowanej do swoich obywateli, aktualnym stanie wojny i spodziewanym przełomie w tej wojnie.

AGENDA SPOTKAŃ
o projekcie

KONKURS

VII edycja konkursu #FakeHunter Challenge - Fake News Alert w dniach 21-22 kwietnia

Do konkursu #FakeHunter Challenge zapraszamy wszystkich, którym zależy na propagowaniu idei dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji, przeciwdziałaniu dezinformacji i edukowaniu w temacie weryfikacji informacji.

Tematem przewodnim VII edycji konkursu jest wojna, która toczy się w sferze informacyjnej na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, militarnej, energetycznej czy społecznej.

Codziennie jesteśmy narażani na niebezpieczeństwo związane z fałszywymi i zmanipulowanymi treściami dotyczącymi działań militarnych, politycznych, gospodarczych i ich następstw. Skala fake newsów mających na celu wywołanie niepokojów społecznych, wzbudzenie lęków i paniki na świecie, rozprzestrzenia się jak wirus.

Chcemy walczyć z dezinformacją! Dołączajcie do konkursu! Razem mamy większy wpływ na to, co czytają inni.

Rejestracja już za Tobą? To świetnie! Teraz pora na rozpoczęcie rywalizacji!

Formularz konkursowy do konkurencji Polowanie na fake newsy i #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo:

WEŹ UDZIAŁ

Formularz konkursowy do konkurencji "Jak uczyć walki z fejkami?"

WEŹ UDZIAŁ

o projekcie

ZOSTAŃ FAKEHUNTEREM I ZDOBĄDŹ NAGRODY

Dołącz do walki z fake newsami w dniach 21–22 kwietnia. Zarejestruj się już dziś! Czekamy na Ciebie!

Mamy dla Ciebie trzy konkurencje.

Pierwsza konkurencja - Polowanie na fake newsy polega na wyłapywaniu w sieci nieprawdziwych informacji. W drugiej konkurencji #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo uczestnicy konkursu wcielą się w rolę detektywa, którego zadaniem będzie wyszukanie w sieci zmanipulowanych zdjęć i treści wideo i udowodnienie, że faktycznie są one fałszywe, dołączając źródło pochodzenia materiału.

Trzecia konkurencja - Jak uczyć walki z fejkami? to propozycja dla wszystkich, a szczególnie dla nauczycieli, wychowawców, edukatorów na różnych poziomach nauczania. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu pomysłu, jak skutecznie uczyć weryfikować informacje i jak docierać z wiedzą dotyczącą krytycznego myślenia i przeciwdziałania dezinformacji do różnych grup społecznych.

Zarejestruj się do konkurencji Polowanie na fake newsy i #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo:

Formularz

Zarejestruj się do konkurencji Jak uczyć walki z fejkami?:

Formularz

o projekcie

NAGRODY

Atrakcyjne nagrody pieniężne dla najlepszych uczestników konkurencji wychwytujących fake newsy

Od Ciebie zależy, czy chcesz działać w zespole, czy samodzielnie. A recepta na wygraną jest prosta – im więcej zgłoszonych i prawidłowo ocenionych przez jury prac, tym więcej punktów i miejsce na podium.

Nagrody dla najlepszych uczestników w konkurencji: Polowanie na fake newsy i #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo (punkty z tych dwóch konkurencji sumują się):

I miejsce - 8 tys. zł, II miejsce - 6 tys. zł, III miejsce - 3 tys. zł

Nagroda w konkurencji Jak uczyć walki z fejkami: czytnik e-book.

Liczymy na Wasz wkład w walkę z dezinformacją!

Podejmij wyzwanie i zgłoś swój pomysł!

Regulamin
o projekcie

ZASADY KONKURSU

Zasady rywalizacji

Konkurs składa się z trzech konkurencji:
1) Polowanie na fake newsy;
2) #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo;
3) #FakeHunter – „Jak uczyć walki z fejkami?”

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu, w wieku powyżej 13 lat posługujących się językiem polskim lub angielskim. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury zgłoszeń w konkurencjach 1) i 2) sumują się. W rywalizacji w konkurencjach 1) i 2) udział mogą brać zespoły liczące od 1 do 5 członków. W rywalizacji w konkurencji „Jak uczyć walki z fejkami?” biorą udział uczestnicy indywidualni.
Przed przystąpieniem do udziału w konkursie należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu.

o projekcie

PARTNERZY

Wspierają naszą akcję

Wielkie zaangażowanie patronów pomogło nam w zorganizowaniu wydarzenia, tak ważnego z punktu widzenia walki z dezinformacją. Cenimy sobie tę współpracę i dziękujemy, że wspieracie projekt, który pomaga oczyszczać sieć z fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.