Eksperckie spotkania online

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły
Piątek 21 kwietnia 2023
Godzina Imię i nazwisko Funkcja
10.30 Gen. Leon Komornicki Były Zastępca Szefa Sztabu Generalnego
11.00 Dr Piotr Łuczuk Medioznawca, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa
11.30 Artur Reszko Fotoreporter w Polskiej Agencji Prasowej
Jakub Szymczuk Fotograf prezydenta RP Andrzeja Dudy
12.30 Mateusz Mrozek Kierownik Działu Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK
Filip Szulik-Szarecki Kierownik oraz analityk factcheckingowego projektu „Wojownicy Klawiatury”
13.30 Jakub Kalenský Analityk Hybrid CoE

NASI PRELEGENCI

 • Gen. Leon Komornicki

  Generał dywizji WP w stanie spoczynku, były Zastępca Szefa Sztabu Generalnego w latach 1992-1997. W swojej karierze dowodził pułkiem czołgów, dywizją pancerną i Warszawskim Okręgiem Wojskowym. Pisze wiersze i fraszki.

 • Dr Piotr Łuczuk

  Medioznawca, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, ekspert Instytutu Staszica Adiunkt w Katedrze Komunikacji Społecznej, Public Relations i Nowych Mediów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktor naczelny serwisu FilaryBiznesu.pl, autor pierwszej w Polsce książki na temat cyberwojny („Cyberwojna. Wojna bez amunicji?” – wydana nakładem wydawnictwa Biały Kruk).

 • Artur Reszko

  Pracuje jako staff fotoreporter w Polskiej Agencji Prasowej. Kurator i producent wystaw. Prowadził i współtworzył Galerię 113, realizował wystawy w Galerii Arsenał. Ukończył Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (Czechy). Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową i informacyjną, realizuje też projekty dokumentalne.

 • Jakub Szymczuk

  Polski fotograf, oficjalny fotograf prezydenta RP Andrzeja Dudy od 2017 roku. Absolwent Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował jako fotoreporter „Polska The Times” oraz „Gościa Niedzielnego” (2007–2017).

 • Mateusz Mrozek

  Kierownik Działu Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK. Ekspert w zakresie wykrywania dezinformacji i reagowania na to zjawisko. Specjalizuje się w procesie monitorowania i analizy szkodliwych treści w mediach społecznościowych oraz tworzeniu skutecznych narzędzi komunikacji osłaniających infosferę.

 • Filip Szulik-Szarecki

  Kierownik oraz analityk factcheckingowego projektu „Wojownicy Klawiatury”. Baczny obserwator platform cyfrowych i ich wpływu na społeczeństwo. Zainteresowany tematem prawa do prywatności w sieci i technikami usuwania śladu cyfrowego. Po godzinach wikipedysta.

 • Jakub Kalensky

  Jakub Kalenský dołączył do COI Hybrid Influence Centrum jako starszy analityk skupiający się na ochronie procesów demokratycznych. Jakub specjalizuje się w dezinformacji i rosyjskich działaniach hybrydowych od 2015 roku, kiedy dołączył do nowo utworzonego zespołu zadaniowego East StratCom w służbie dyplomatycznej Unii Europejskiej, ESDZ. W zespole Jakub był odpowiedzialny za podnoszenie świadomości na temat rosyjskich kampanii dezinformacyjnych, a wraz z kolegami założył kampanię EUvsDisinfo. W 2018 roku Jakub dołączył do Atlantic Council, gdzie pracował w Ukrainian Election Task Force oraz w Digital Forensic Research Lab, gdzie skupiał się na rosyjskiej dezinformacji i przeciwdziałaniu jej. Zeznawał w Parlamencie Europejskim i Kongresie USA na temat rosyjskich ataków dezinformacyjnych w Europie i środków zaradczych. Przed wyspecjalizowaniem się w przeciwdziałaniu dezinformacji, Jakub pracował jako dziennikarz w Czechach.

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły

 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert - WYNIKI
 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert – eksperckie spotkania online - GEN. LEON KOMORNICKI
 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert – eksperckie spotkania online - DR PIOTR ŁUCZUK
 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert – eksperckie spotkania online - ARTUR RESZKO I JAKUB SZYMCZUK
 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert – eksperckie spotkania online - MATEUSZ MROZEK I FILIP SZULIK-SZARECKI
 • #FakeHunter Challenge VII – Fake News Alert – eksperckie spotkania online - JAKUB KALENSKY