#FakeHunter Challenge / Szczepienia

„Podejmij wyzwanie i dołącz do walki z fake newsami
tworząc sieć bez ściemy. Ty też masz wpływ na to, co czytają inni.”

WYNIKI KONKURSU

#FakeHunter Challenge/Szczepienia rozstrzygnięty!

Poznajcie zwycięzców #FakeHunter Challenge/Szczepienia, konkursu, który odbył się 12 – 14 marca w Warszawie.

W ciągu 3 dni rywalizacji, napłynęło ponad 2 000 zgłoszeń! Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody.

o projekcie

EKSPERCKIE SPOTKANIA PAP

Zależy nam na tym, by w temacie szczepionek wybrzmiał głos specjalistów walczących na froncie covidowym. Badania naukowe i wiedza lekarska są orężem w walce z fałszywymi informacjami.

Dwudniowym zmaganiom konkursowym będzie towarzyszył cykl spotkań z lekarzami, pielęgniarkami, naukowcami. Porozmawiamy o ich doświadczeniach i codziennych zmaganiach w walce z wirusem SARS-CoV-2, obalimy mity w temacie skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek. Wśród naszych gości pojawią się także osoby publiczne, które opowiedzą o swoim zaangażowaniu w społeczną akcję szczepień. Transmisja live spotkań na pap-mediaroom.pl

NAGRODY

Atrakcyjne nagrody pieniężne!

Każdy, kto weźmie udział w konkursie #FakeHunter Challenge/Szczepienia ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Za I miejsca na podium - 6 tys. zł, za II miejsce - 4 tys. zł, za III miejsce - 2 tys. zł. ; Zasady są proste – wygrywają zespoły z największą liczbą punktów. Prace konkursowe można przesyłać w dwóch kategoriach.

Nad przebiegiem konkursu i oceną zgłoszeń czuwa jury. Zwycięzców poznamy 19 marca.

o projekcie

KONKURS

II edycja konkursu #FakeHunter Challenge/Szczepienia w dniach 12-13 marca

Do konkursu <strong>#FakeHunter Challenge/Szczepienia</strong> zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami propagować ideę dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Tematem przewodnim II edycji konkursu są szczepienia przeciw Covid-19. W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fake newsy z zakresu m.in.: bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek, powikłań poszczepiennych. Chcemy walczyć z dezinformacją i dać szansę społeczeństwu, by decyzję o zaszczepieniu podejmowali na podstawie faktów, a nie domysłów.

o projekcie

ZOSTAŃ FAKEHUNTEREM I ZDOBĄDŹ NAGRODY

Dołącz do walki z fake newsami w dniach 12-13 marca

Zarejestruj się już dziś! W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

Podejmij wyzwanie i dołącz razem z nami do walki z fake newsami tworząc świat bez ściemy. Dziel się informacjami o fejkach, udzielaj się w dyskusjach, obserwuj profil fakehunter.pap.pl i przekonuj do tego innych. Od Ciebie też zależy co oni czytają i jak na te informacje reagują.

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU!
o projekcie

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE KONKURSOWE

Prześlij info o fejku, raport lub informację o źródle fałszywej informacji

Zarejestrowałeś siebie lub zespół? Ekstra! Jesteś gotowy, by w terminie od 0:01 12.03 do 11:00 w dniu 14.03 przesyłać zgłoszenia konkursowe. Użyj poniższego formularza, podając ten sam adres email, jaki został wskazany w formularzu rejestracyjnym

PRZEŚLIJ RAPORT WERYFIKUJĄCY ZGŁOSZONĄ FAŁSZYWĄ INFORMACJĘ
o projekcie

ZASADY KONKURSU

Zasady rywalizacji

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim, w wieku powyżej 13 lat. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury prac sumują się. Wcześniej należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu. W rywalizacji udział mogą brać zespoły w liczbie od 1 do 5 członków.

Konkurs składa się z dwóch konkurencji:

W tej konkurencji punktowana jest liczba wprowadzonych do systemu FakeHuntera zgłoszeń z obszaru przewidzianych w konkursie kategorii tematycznych, które jury uzna za możliwe do zweryfikowania.

Konkurencja ta stanowi połączenie konkurencji polowania na fejki z przeprowadzaną przez uczestników konkursu weryfikacją zgłoszeń, wydawaniem werdyktów i przygotowaniem raportów fact checkingowych zgodnie z regułami weryfikacji faktów systemu #FakeHunter.

o projekcie

Partnerzy

Wspierają naszą akcję

Wielkie zaangażowanie partnerów pomogło nam w zorganizowaniu wydarzenia, tak ważnego z punktu widzenia walki z dezinformacją. Cenimy sobie tę współpracę i dziękujemy, że wspieracie projekt, który pomaga oczyszczać sieć z fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.

O KONKURSIE

Czym jest fake news i dlaczego jest tak groźny?

W cyberprzestrzeni coraz częściej pojawiają się i to na skalę większą niż myślisz, fałszywe informacje, popularnie zwane fejkami. Dotyczą one wielu dziedzin życia, świadomie lub nie wprowadzając w błąd. Każdy może być ofiarą dezinformacji lub wręcz oszustwa. Nie zdając sobie sprawy z tego, czym są fake newsy i jaką mają siłę rażenia, zbyt łatwo wierzymy w to, co czytamy i oglądamy. O tym, jak ważna jest walka z fałszywymi informacjami pokazał czas pandemii koronawirusa. W sieci zaczęły masowo pojawiać się informacje, że technologia 5G wywołuje chorobę Covid-19 i raka, szczepienia powodują autyzm, a noszenie maseczek może być groźne dla zdrowia. Ofiarami oszustw informacyjnych w internecie padają m.in. zwykli ludzie, osoby publiczne, firmy, których wartość rynkowa z powodu fake newsów jest niszczona.

PRZYKŁADÓW FAKE NEWSÓW MAMY MNÓSTWO!

ZWERYFIKOWANE INFORMACJE

Zobacz, co już sprawdziliśmy

W tym miejscu znajdziesz wszystkie zweryfikowane informacje zgłoszone do nas przez internautów. Przekonaj się, jakie treści były prawdziwe, a jakie nie i wykorzystaj to źródło do prostowania fałszywych informacji, gdy je zauważysz.

Zobacz
o projekcie