#FakeHunter Challenge - Energia i Klimat

Już 1 grudnia o godzinie 12 rozstrzygnięcie Fake Hunter Challenge/Energia i Klimat!

Zostańcie z nami!

WYNIKI KONKURSU

#FakeHunter Challenge/Energia i Klimat

Poznajcie zwycięzców #FakeHunter Challenge/Energia i Klimat - konkursu, który odbył się w terminie 23-25 listopada. W ciągu 3 dni rywalizacji uczestnicy tropili w sieci fałszywe informacje dotyczące sfery energetycznej, paliwowej czy odnawialnych źródeł energii. 

o projekcie

Obejrzyj Finał VIII edycji!

Wyłoniliśmy zwycięzców!

Obejrzyj relację z ogłoszenia wyników #FakeHunter Challenge/Energia i Klimat.

RELACJA Z NASZEJ DEBATY

#FakeHunter Challenge/Energia i Klimat

Obejrzyj relację z debaty #FakeHunter Challenge/Energia i Klimat, która odbyła się 20 listopada! Nasi eksperci rozmawiali o fake newsach w sferze energetycznej, paliwowej, odnawialnych źródeł energii i zmian klimatu.

KONKURS

Wygrywaj cenne nagrody

Konkurs #FakeHunter Challenge startuje 23 listopada i potrwa trzy dni. Celem VIII edycji konkursu jest walka z dezinformacją w sieci w temacie „Energia i Klimat". Zapraszamy do tropienia fałszywych informacji w sferze energetycznej, paliwowej, także tej dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Za pierwsze miejsce przysługuje nagroda o wartości 8 tys. zł, za drugie 6 tys. zł, a trzecie 3 tys. zł.

Dołączajcie do konkursu! Razem mamy większy wpływ na to, co czytają inni.

ZOSTAŃ FAKEHUNTEREM I ZDOBĄDŹ NAGRODY

Dołącz do walki z fake newsami w dniach 23–25 listopada 2023 r.

Zarejestruj się już dziś! Czekamy na Ciebie!

Zgodnie z regulaminem w konkurencjach konkursowych „Polowanie na fake newsy” i „#FakeHunter Detektyw Foto-Wideo” mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub propozycji i pomysłów związanych z rozwojem tematyki, wzbogacaniem funkcjonalnym, technicznym i merytorycznym platformy #FakeHunter.

Zgłoś się do konkurencji „Polowanie na fake newsy” i „#FakeHunter Detektyw Foto-Wideo”.

o projekcie

Temat konkursu

„Energia i Klimat"

„Energia i Klimat" to temat przewodni VIII edycji konkursu, który obejmuje swoim zasięgiem fałszywe informacje w sferze energetycznej, paliwowej – także tej dotyczącej odnawialnych źródeł energii, alternatywnych wobec paliw kopalnych - wszelkie aspekty gospodarcze, społeczno-polityczne dezinformacji i jej konsekwencje dla bezpieczeństwa państwa oraz obywateli, a także szeroki wachlarz tematyki związanej ze zmianami klimatu, ocieplenia, zjawisk pogodowych, wszelkiego rodzaju doniesień o wydarzeniach i procesach będących rzeczywistymi lub domniemanymi konsekwencjami emisji gazów cieplarnianych.

o projekcie

Dwa dni na zgłaszanie fake newsów

Samodzielnie lub w zespołach

W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać znalezione w sieci fałszywe informacje dotyczące m.in.: rynku paliw, ropy, gazu i innych, węgla, jego dostępności i emisyjności, rurociągów, transportu paliw, energetyki jądrowej we wszystkich jej aspektach, odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła i wszelkich podobnych urządzeń zastępujących tradycyjne instalacje energetyczne, aspektów i konsekwencji gospodarczych wszystkiego co dzieje się energetyce i sferze dotyczącej zmian klimatycznych. Ponadto, zakres tematyczny konkursu uwzględnia również treści związane z nowymi technologiami powiązanymi ze zmianami w energetyce, samochodami elektrycznymi, alternatywnymi paliwami.

o projekcie

EKSPERCKIE SPOTKANIA PAP

Dezinformacja energetyczna i klimatyczna w sieci - jakie przekazy propagandowe i dezinformacyjne spotyka się w sieci i jak się przed nimi bronić? Czy można z fejkami na ten temat skutecznie walczyć?

Zapraszamy na dyskusję i materiały wideo na https://fake-hunter.pap.pl/challengeVIII. Wśród rozmówców będą: dziennikarze, korespondenci zagraniczni, analitycy i eksperci zajmujący się problematyką energetyki, OZE, zmian klimatycznych oraz weryfikacją informacji.

Nasi rozmówcy

o projekcie

NAGRODY

Atrakcyjne nagrody pieniężne dla najlepszych uczestników konkurencji wychwytujących fake newsy.

Weź udział w rywalizacji i wygraj jedną z atrakcyjnych nagród! Od Ciebie zależy, czy chcesz działać w zespole, czy samodzielnie. A recepta na wygraną jest prosta – im więcej zgłoszonych i prawidłowo ocenionych przez jury prac, tym więcej punktów i miejsce na podium.

Oto nagrody dla najlepszych w dwu konkurencjach #FakeHunter Challenge, które nazwaliśmy  „Polowanie na fake newsy” i „#FakeHunter Detektyw Foto-Wideo” o punktacji łącznej:

I miejsce - 8 tys. zł, II miejsce - 6 tys. zł, III miejsce - 3 tys. zł

Podejmij wyzwanie, zgłaszaj podejrzane treści i wygrywaj nagrody!

Zwycięzców konkursu poznamy 1 grudnia 2023 o godz.12.00.

Regulamin

o projekcie

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE KONKURSOWE

Prześlij info o fejku tekstowym lub obrazkowym

Zarejestrowałeś siebie lub zespół? Ekstra! Więc teraz możesz w terminie od 00:01 23 listopada do 23:59 25 listopada przesyłać zgłoszenia konkursowe. Użyj linka, który pojawi się poniżej wraz ze startem konkursu 23 listopada 2023 r. Odsyłacz ten prowadzi do informacji o metodach zgłaszania treści konkursowych, które wprowadzasz, korzystając z wtyczek, aplikacji lub chatbota #FakeHunter, podając ten sam adres email, jaki został przez ciebie wskazany w formularzu rejestracyjnym.

o projekcie

ZASADY KONKURSU

Zasady rywalizacji

Konkurs składa się z dwu konkurencji:
1) Polowanie na fake newsy;
2) #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo;

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu, w wieku powyżej 13 lat posługujących się językiem polskim lub angielskim. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury zgłoszeń w konkurencjach 1) i 2) sumują się. W rywalizacji w konkurencjach 1) i 2) udział mogą brać zespoły liczące od 1 do 5 członków lub uczestnicy indywidualni.

Przed przystąpieniem do udziału w konkursie należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu.
 

o projekcie