Eksperckie spotkania online

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły
PIĄTEK 18.11.2022
Godzina Imię i nazwisko Funkcja
10.00 Michał Marek Założyciel Fundacji Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa, doktorant WSMiP Uniwersytetu Jagiellońskiego
11.00 Dr Jewhen Fedczenko Znany ukraiński komentator, dziennikarz i nauczyciel akademicki, współzałożyciel serwisu fact-checkingowego StopFake
12:15 Debata o rosyjskiej dezinformacji na użytek wewnętrzny i zagranicą:
Anna Dyner Analityczka ds. Białorusi i polityki bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej
Tomasz Kułakowski Dyrektor w Agencji PR Hub, były korespondent w Moskwie
Robert Pszczel Polski dyplomata, dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie w latach 2010–2015
13.00 Marek Budzisz Ekspert ds. Rosji i obszarów postsowieckich
Sobota 19.11.2022
Godzina Imię i nazwisko Funkcja
10.00 Piotr Żochowski Analityk Ośrodka Studiów Wschodnich
11.00 Dorota Minta Jedna z najbardziej znanych i aktywnych polskich psychologów
12.00 Łukasz Jasina Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, historyk, publicysta
12.30 Maciej Świrski Przewodniczący KRRiT
13:00 ppłk Tomasz Gergelewicz Szef Szkolenia, zastępca Dyrektora w Akademii Sztuki Wojennej w Akademickim Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS)

NASI PRELEGENCI

  • Marek Budzisz

    Ekspert ds. Rosji i obszarów postsowieckich. Ukończył wydział historii Uniwersytetu Warszawskiego, na co dzień pracuje jako dyrektor finansowy w prywatnym funduszu inwestycyjnym. W młodości jeden z uczestników opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Pracował jako dziennikarz w telewizji Puls, radiu Plus oraz w dzienniku Życie. Doradca ministra szefa kancelarii Premiera oraz ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka. Swoje analizy na temat obszarów postsowieckich publikuje regularnie na Salonie 24, na swym blogu Wieści z Rosji, oraz w Tygodniku TVP, Nowej Konfederacji, Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczach Wspólnych, WGospodarce, a także Gazecie Bankowej.

  • Tomasz Kułakowski

    Były korespondent w Moskwie, Account director w agencji PR Hub, zajmuje się obsługą klientów z branży spożywczej, FMCG, deweloperskiej i energii odnawialnej. Specjalizuje się w strategicznym konsultingu dla firm, wystąpieniach publicznych, koordynuje projekty public affairs, prowadzi szkolenia. Wcześniej, od grudnia 2020 roku rzecznik prasowy producenta napojów Krynicy Vitamin. Odpowiadał za komunikację wewnętrzną, a także zewnętrzną z interesariuszami Spółki. Wcześniej w 2020 r. był reporterem programu „Czarno na Białym” w TVN24. W latach 2012–2019 pracował jako korespondent telewizji Polsat w Moskwie. W latach 2008-2011 r. był reporterem Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowej Europie Wschodniej”. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną w Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

  • Piotr Żochowski

    Analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. Zajmuje się problematyką systemu instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego Rosji, Białorusi i Ukrainy oraz wpływem działalności tzw. resortów siłowych w kreowaniu polityki wewnętrznej i zagranicznej tych państw.

  • ppłk Tomasz Gergelewicz

    Doświadczenia z obszaru komunikacji strategicznej i przeciwdziałania dezinformacji zdobywał w Centrum Operacyjnym Ministra Obrony Narodowej. Obecnie wykorzystuje je w Akademii Sztuki Wojennej w Akademickim Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS). Od początku służby w ACKS zajmował się obszarem przeciwdziałania dezinformacji oraz współpracą międzynarodową. Obecnie jest Szefem Szkolenia – Zastępcą Dyrektora ACKS. Prowadzi zajęcia z przeciwdziałania dezinformacji, w tym kampanii społecznych i pakietu RESIST.

  • Michał Marek

    Założyciel Fundacji Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa, doktorant WSMiP Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor monografii naukowej „Operacja Ukraina. Kampanie dezinformacyjne, narracje, sposoby działania rosyjskich ośrodków propagandowych przeciwko państwu ukraińskiemu w okresie 2013-2019”. Autor tekstów naukowych i materiałów analitycznych poświęconych problematyce bezpieczeństwa informacyjnego oraz rosyjskiej wojny hybrydowej. Ekspert ds. identyfikacji treści propagandowych i przeciwdziałania dezinformacji (ze szczególnym uwzględnieniem aktywności Fed. Rosyjskiej) oraz ds. bezpieczeństwa na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (ze szczególnym uwzględnieniem terytorium Ukrainy).

  • Dorota Minta

    Psycholog, psychoterapeuta

  • dr Jewhen Fedczenko

    Znany ukraiński komentator, dziennikarz i nauczyciel akademicki, współzałożyciel i redaktor naczelny serwisu fact-checkingowego stopfake.org, który powstał po rosyjskiej aneksji Krymu w 2014 w odpowiedzi na rosyjskie kampanie dezinformacyjne. Dr Fedczenko jest także dyrektorem Mohyla School of Journalism, szkoły dziennikarstwa na Uniwersytecie w Kijowie.

  • Anna Maria Dyner

    Analityczka ds. Białorusi i polityki bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w programie Bezpieczeństwo Międzynarodowe. Jej zainteresowania badawcze obejmują rosyjską polityką bezpieczeństwa, rolę Rosji na obszarze postsowieckim oraz politykę wewnętrzną i zagraniczną Białorusi. Ukończyła Instytut Nauk Politycznych oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też absolwentką programu Departamentu Stanu International Visitor Leadership Program. W 2008 r. otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Dobrze zna angielski i rosyjski, natomiast biernie białoruski i ukraiński.

  • Łukasz Jasina

    Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, polski historyk, dziennikarz, prawnik, filmoznawca, analityk, komentator radiowy i telewizyjny. Ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006).

  • Maciej Świrski

    Przewodniczący KRRiT, magister historii (Uniwersytet Warszawski), tytuł MBA (zarządzanie informatyką) uzyskany w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie, ukończył Polish Municipals Training Program - Wisconsin University – Milwaukee, innowator, społecznik, edukator. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

  • Robert Pszczel

    Polski dyplomata, dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie w latach 2010–2015.

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły

  • Otwarcie #FakeHunter Challenge
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Michałem Markiem
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - wypowiedź Ministra Przemysława Czarnka
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Jewhenem Fedczenko
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - Debata z udziałem: Anny Dyner, Tomasza Kułakowskiego i Roberta Pszczela
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Markiem Budziszem
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Piotrem Żochowskim
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Dorotą Mintą
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Łukaszem Jasiną
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Tomaszem Gergelewiczem
  • #FakeHunter Challenge/Wojna Informacyjna - rozmowa z Maciejem Świrskim